Web Content Editor

Operator documentare

“Singura modalitate prin care poti face lucruri extraordinare este sa iubesti ceea ce faci” – Steve Jobs.

La IT Genetics iubim ceea ce facem si ne place foarte mult sa lucram impreuna pur si simplu pentru ca ne distram mult prea bine. Hai si tu in echipa noastra si iti promitem ca nu vei simti deloc ca muncesti! Ti se va intampla ceva super cool: te vei indragosti iremediabil de meseria ta!

  • Tip Job: Full Time, Permanent
  • Nivel cariera: Oricare
  • Departament: Marketing
  • Localizare: Bucuresti, Romania
  • Data start: oricand

Cerinte

  • Cunostinte avansate de limba engleza - obligatoriu
  • Cunostinte tehnice minime in domeniul IT&C
  • Atentie la detalii - detecteaza usor greselile de scriere
  • Gandire critica - detecteaza usor exprimari neinteligibile, rationamente slab argumentate
  • Creativitate si originalitate in redactarea continutului, interes pentru documentare
  • Initiativa, spirit analitic si putere de concentrare
  • Flexibil, comunicativ si team player

Reprezinta avantaje

  • Cunostinte minime de HTML, CSS, Photoshop
  • Experienta in administrarea de continut web (CMS)

Responsabilitati

  • Documenteaza specificatiile tehnice ale produselor, folosind ca surse de informare cataloage tiparite si site-urile producatorilor sau furnizorilor
  • Urmareste sursele de informare aferente domeniului de activitate
  • Traduce texte si redacteaza stiri din domeniul IT&C
  • Colaboreaza cu membrii din echipa de marketing in scopul integrarii si respectarii deadline-urilor

Ce iti oferim la IT Genetics?

  • Salariu atractiv
  • Bonusuri in functie de performanta
  • Posibilitatea obtinerii de certificari
  • Super colegi
  • Un scaun confortabil si cafea buna šŸ™‚

Aplica pentru acest post!