Tehnician Service

Colegul nostru ideal stie sa zambeasca si sa se distreze chiar si cand e mult de lucru. Suntem o echipa tanara si glumeata, ne intelegem foarte bine si nu vrem sa ne strice cineva atmosfera 🙂 Si cel mai important: este dispus sa invete. Daca invata, creste, iar daca el creste, noi impreuna crestem!

  • Tip Job: Full Time, Permanent
  • Nivel cariera: Nivel mediu / Experimentat
  • Departament: Tehnic
  • Localizare: Bucuresti, Romania
  • Data start: oricand

Cerinte

  • Cunostinte avansate de profil electronica sau electrotehnica
  • Cunostinte solide despre tehnica de calcul (hardware, networking)
  • Cunoasterea limbii engleze precum si operarea cu Microsoft Office
  • Disponibilitate deplasari ocazionale in tara
  • Fire dinamica si responsabila
  • Abilitati de analiza, planificare si atentie la detalii
  • Permis de conducere

Reprezinta avantaje

  • Cunostinte in domeniul automatizarilor industriale
  • Experienta cu retele structurate de distributie voce / date

Responsabilitati

  • Evalueaza defectiunile si intocmeste necesarul de piese de schimb sau ore de manopera necesare remedierii echipamentelor ajunse in service
  • Transmite informatiile catre client in vederea obtinerii acceptului pentru reparatie
  • Remediaza defectiunile si testeaza buna functionare a echipamentelor
  • Efectueaza mentenanta echipamentelor hardware ale clientilor la sediul acestora
  • Administreaza garantiile pentru produsele clientilor
  • Gestioneaza documentele specifice departamentului tehnic

Ce iti oferim la IT Genetics?

  • Salariu atractiv
  • Bonusuri in functie de performanta
  • Posibilitatea obtinerii de certificari
  • Super colegi
  • Un scaun confortabil si cafea buna 🙂

Aplica pentru acest post!