Manager categorie produse

Colegul nostru ideal stie sa zambeasca si sa se distreze chiar si cand e mult de lucru. Suntem o echipa tanara si glumeata, ne intelegem foarte bine si nu vrem sa ne strice cineva atmosfera 🙂 Si cel mai important: este dispus sa invete. Daca invata, creste, iar daca el creste, noi impreuna crestem!

  • Tip Job: Full Time, Permanent
  • Nivel cariera: Nivel mediu / Experimentat
  • Departament: Product Management
  • Localizare: Bucuresti, Romania
  • Data start: oricand

Cerinte

  • Cunostinte avansate de limba engleza
  • Experienta in domeniul IT&C sau o categorie de produse conexa
  • Entuziast si incantat de produsele IT&C
  • Gandire creativa - pentru produse, promotii, oferte, etc
  • Capacitate de lucru cu numere excelenta
  • Experienta in utilizarea Microsoft Excel
  • Intelegerea conceptelor de aprovizionare si stoc
  • Abilitati bune de prezentare de produse
  • Increzator si abordabil
  • Team player

Reprezinta avantaje

  • Experienta in mentinerea si dezvoltarea de portofolii de produse
  • Nivel de educatie universitar de profil tehnic
  • Permis de conducere

Responsabilitati

  • Gestioneaza categoriile de produse atribuite
  • Mentine relatia cu producatorii pentru a fi la curent cu ultimele produse si tehnologii dezvoltate de catre acestia
  • Livreaza rapoarte precise si la obiect cu informatii cheie privind evolutia portofoliului
  • Selecteaza si dezvolta game noi de produse
  • Este la curent cu tendintele pietei si a activitatii concurente intr-un ritm rapid, pentru a ajuta la identificarea de noi oportunitati, precum si a modificarii ofertei existente
  • Asista la planul de achizitii pe baza prognozei de vanzari si a campaniilor desfasurate
  • Comunica cu departamentul de marketing cu privire la lansari de produse noi si promotii

Ce iti oferim la IT Genetics?

  • Salariu atractiv
  • Bonusuri in functie de performanta
  • Posibilitatea obtinerii de certificari
  • Super colegi
  • Un scaun confortabil si cafea buna 🙂

Aplica pentru acest post!