Senior PHP Developer

Senior Web Developer (PHP – mySQL)

„Singura modalitate prin care poti face lucruri extraordinare este sa iubesti ceea ce faci” – Steve Jobs.

La IT Genetics iubim ceea ce facem si ne place foarte mult sa lucram impreuna pur si simplu pentru ca ne distram mult prea bine. Hai si tu in echipa noastra si iti promitem ca nu vei simti deloc ca muncesti! Ti se va intampla ceva super cool: te vei indragosti iremediabil de meseria ta!

  • Tip Job: Full Time, Permanent
  • Nivel cariera: Intermediar / Senior
  • Departament: Software
  • Localizare: Bucuresti, Romania
  • Data start: oricand

Suntem in cautarea unui nou coleg pentru compania noastra, in cadrul departamentului de dezvoltare software.

Rolul tau va include managementul dezvoltarii platformelor si aplicatiilor interne dar si transformarea proiectelor clientilor în realitate.

In majoritatea cazurilor, aplicatiile dezvoltate de catre noi se invart in jurul gestiunii datelor – compania noastra activeaza in domeniul identificarii automate, colectiei de date si sistemelor pentru puncte de vanzare. Lucram mult cu coduri de bare, scannere, terminale mobile, in zonele de productie, depozitare, logistica si transport ale business-urilor.

Povestim cu drag mai multe in cadrul unei intalniri.

Cerinte

  • Minim 3 ani experienta in dezvoltarea de aplicatii web
  • Experienta in utilizarea tehnologiilor: PHP, Mysql, HTML/CSS, JS/AJAX
  • Experienta de lucru cu framework-uri
  • Flexibil, comunicativ si team player
  • Initiativa, spirit analitic si atentie la detalii
  • Abilitatea de a scrie cod respectand standardele interne

Reprezinta avantaje

  • Experienta de lucru cu framework-uri (de ex: Laravel)
  • Experienta in utilizarea librariilor Javascript (JQuery, AngularJS)
  • Experienta in dezvoltarea de aplicatii ERP / CRM / E-commerce
  • Experienta in optimizari si securitate pentru aplicatii
  • Cunostinte de administrare si configurare Apache, Linux

Responsabilitati

  • Analizeaza, dezvolta si optimizeaza aplicatiile ITG interne sau proiecte pentru clienti
  • Colaboreaza cu membrii din echipa in scopul integrarii si respectarii deadline-urilor
  • Studiaza ultimele tehnologii si identifica noi solutii de optimizare

Ce iti oferim la IT Genetics?

  • Salariu atractiv
  • Bonusuri in functie de performanta
  • Cursuri si certificari
  • Abonament servicii medicale, abonament servicii stomatologice, bonuri de masa
  • Super colegi
  • Un scaun confortabil si cafea buna 🙂

Aplica pentru acest post!