Senior .Net Developer

Programator .NET

„Singura modalitate prin care poti face lucruri extraordinare este sa iubesti ceea ce faci” – Steve Jobs.

La IT Genetics iubim ceea ce facem si ne place foarte mult sa lucram impreuna pur si simplu pentru ca ne distram mult prea bine. Hai si tu in echipa noastra si iti promitem ca nu vei simti deloc ca muncesti! Ti se va intampla ceva super cool: te vei indragosti iremediabil de meseria ta!

  • Tip Job: Full Time, Permanent
  • Nivel cariera: Oricare
  • Departament: Software
  • Localizare: Bucuresti, Romania
  • Data start: oricand

Cerinte

  • Experienta in programare C# (WinForms, WebForms/MVC)
  • Experienta in dezvoltarea de aplicatii folosind baze de date relationale (Oracle, SQL Server, MySQL, PostgreSQL) folosind ORM (nHibernate, Linq)
  • Experienta in programarea HTML5/CSS3
  • Experienta in tehnologii client: Java Script, jQuery si HTML
  • Experienta in dezvoltarea de servicii web precum REST si SOAP/XML
  • Cunostinte de utilizare ale metodologiile Agile, Scrum, UML
  • Flexibil, comunicativ si team player
  • Initiativa, spirit analitic si atentie la detalii
  • Avantaj cunostinte legate de dezvoltarea de aplicatii Windows CE/Mobile/Embedded folosind .NET Compact Framework sau .NET Micro Framework.

Responsabilitati

  • Analiza si intelegere cerintelor
  • Propunerea solutiei tehnice, dezvoltarea si testarea ei
  • Colaborare cu colegii din echipa pentru a defini si dezvolta noi functionalitati
  • Analiza si corectarea erorilor cat si optimizarea continua a codului
  • Documentare solutiilor dezvoltate

Ce iti oferim la IT Genetics?

  • Salariu atractiv
  • Bonusuri in functie de performanta
  • Posibilitatea obtinerii de certificari
  • Super colegi
  • Un scaun confortabil si cafea buna 🙂

Aplica pentru acest post!