Key Account Manager IT&C

„Singura modalitate prin care poti face lucruri extraordinare este sa iubesti ceea ce faci” – Steve Jobs.

La IT Genetics iubim ceea ce facem si ne place foarte mult sa lucram impreuna pur si simplu pentru ca ne distram mult prea bine. Hai si tu in echipa noastra si iti promitem ca nu vei simti deloc ca muncesti! Ti se va intampla ceva super cool: te vei indragosti iremediabil de meseria ta!

  • Tip Job: Full Time, Permanent
  • Nivel cariera: Oricare
  • Departament: Vanzari
  • Localizare: Bucuresti, Romania
  • Data start: oricand

Cerinte

  • Cunostinte medii cu privire la tehnicile de comunicare si vanzare consultativa
  • Cunostinte tehnice IT nivel mediu (hardware, software si networking)
  • Cunoasterea operarii cu Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)
  • Limba engleza – nivel mediu
  • Fire dinamica si responsabila
  • Abilitati de analiza, planificare si atentie la detalii
  • Permis de conducere
  • Disponibilitate deplasari ocazionale in tara

Reprezinta avantaje

  • Experienta anterioara in domeniul vanzarilor IT B2B
  • Experienta in utilizarea software de tip ERP

Responsabilitati

  • Promoveaza produsele si serviciile ITG, oferind consultanta de specialitate pentru intreg portofoliul de produse si solutii clientilor
  • Preia apelurile telefonice ale clientilor
  • Inregistreaza in baza de date comenzile plasate prin apel telefonic sau alte surse disponibile (email, fax)
  • Emite rezervari si proforme din aplicatia de comenzi
  • Clarifica cu clientul conditiile de livrare si plata
  • Reediteaza comenzi in cazul modificarilor aparute in procesare
  • Urmareste operarea corecta a comenzilor in functie de modalitatea de plata si livrare

Ce iti oferim la IT Genetics?

  • Salariu atractiv
  • Bonusuri in functie de performanta
  • Posibilitatea obtinerii de certificari
  • Super colegi
  • Un scaun confortabil si cafea buna 🙂

Aplica pentru acest post!